DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 03.10.2017 01:20:19

WWW.KELLYS.WBS.CZ

JOHN PAUL MARY 20.02.2010 BRNO

JOHN PAUL MARY in Czech Republic
(19.02.2010 Olomouc & 20.02.2010 Brno)
THANKS LIST

 
 
Mockrát děkujeme všem, kteří nám dosud svými příspěvky umožnili financovat modlitební večer bratra Johna Paula Mary v Olomouci a Brně. Díky Vám se náš dluh zmenšil na 15 500 Kč. Ve sbírce samozřejmě pokračujeme a za každý příspěvek budeme vděční. Číslo účtu je 186497130 / 0600, variabilní symbol 1234. Pokud jsme na někoho z Vás zapomněli, připomeňte se prosím na e-mailové adrese kellyswbs@seznam.cz a chyba bude ihned napravena. Listina bude denně doplňována o další přispívatele a můžete ji vidět po kliknutí na obrázek nad tímto textem.
Ještě jednou Vám moc všem děkujeme za obrovskou podporu.


Betty, Milan, Kathy, Barbora & Evelýna


REPORTS:
In Czech language
20.02.2010 Brno/CZ

Bratři John Paul Mary a Jean Davide naplnili kostel sv. Jakuba!

 

Foto

"...ale je tam 0 stupňů, děsná zima! Připravte se na to, že tam budete sami," zněla poslední slova P. Václava Slouka, který nám "půčil" kostel na sobotní večer. Naštěstí se toto proroctví nenaplnilo a v kostele sv. Jakuba se kolem 17. hodiny sešlo na 300 převážně mladých lidí, nejen z ČR. A důvod? Do Brna přijeli bratři ze Společnosti sv. Jana, aby slovem i zpěvem podali svědectví o svém životě zasvěceném Bohu.
Bratři i kapela přijeli z Olomouce, kde se konal modlitební večer v pátek, krátce po 14 hodině. Po krátké poradě a občerstvení na SC začal modlitební program úvodním slovem br. Johna Paula Mary a první písničkou, která se tematicky vázala k rozjímání růžencových tajemství. To mělo celkem čtyři části a bylo prokládané zpěvem z bratrova repertoáru za skvělého doprovodu kapely Paprsky. Poté následovalo svěděctví o tom, jak se z někdejší hvězdy Paddyho Kelly stal nenápadný bratr John Paul Mary. Jeho svěděctví o osobní krizi i cestě ven bylo prosté, milé, opravdové a jemným způsobem se dotýkalo otázek, které si klade asi každý dospívající a upřímně hledající člověk. V rámci povídání zaznělo opět několik písní. Hlavním bodem programu byla mše svatá s kázáním br. Jeana Davida o tom, jak využít postní dobu k tomu, abychom dokázali být s Bohem, tak jako s ostatními našimi přáteli, "online". Krásnou tečkou za celým večerem pak byla zpívaná a moderovaná adorace se svíčkami.
Program skončil krátce po půl deváté večerní. Poté, co se davy se rozprchly, aparatura uklidila a kostel zamčel, jsme se sešli naposled na SC a při večeři se s oběma bratry podělili o zážitky nejen z organizace, ale i z modlitby a příjemného společenství. Bratr John Paul Mary nám vysvětlil, proč se jejich kongregace jmenuje Společenství sv. Jana a jakou spiritualitou žijí (více informací ZDE). Společně jsme se také zasmáli komickým okamžikům, které během večera vznikly díky jazykové bariéře a ostatním trapasům, o které o tomto víkendu rozhodně nebyla nouze :-)
S bratry jsme se kolem 22 hodiny rozloučili a popřáli jim šťastnou cestu do jejich rakouského kláštera. A jak se nechal slyšet br. John Paul Mary: v říjnu snad zase naviděnou :-)

Thanks to VKH Brno & Evelýna

 

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz